Водопідготовка - інженерні рішення +38(063)308-71-20, +38(063)84-84-418

water_treatment@ukr.net

Львів, вул.Стороженка 32

Монтаж водоочистки і пуско-налагоджувальні роботи проводяться перед запуском систем водоочистки в експлуатацію.
Вони залежать від:

 1. Типу обладнання і компоновки системи фільтрів в цілому
 2. Від розміщення фільтрів на місці монтажу (інталяційній площадці)
 3. Технічних вузлів прив’язки (вхід трубопроводу, дренажний коллектор тощо).

Слід зазначити, що в 99% випадків встановлення і монтаж водоочисного устаткування здійснюється всередині приміщень із забезпеченням температури не менше +5 0С і не більше +35 0С.

Монтажні роботи з встановлення фільтрів

Перед монтажем фільтрів або системи водоочистки потрібно завершити всі підготовчі роботи: загальнобудівельні, зварювальні, конструкційні. І виконати підвід основних необхідних комунікацій до приміщення в якому буде здійснюватись інсталяція водоочистки:

 • електроживлення
 • магістраль вхідної води
 • магістраль вихідної води
 • відвід в дренажний колектор і т.д.

Проведення монтажних робіт включає наступні етапи

1. Розташування водоочистки в просторі інсталяційної площадки і його кріплення, комплектація окремих вузлів обладнання в одну систему.

При встановленні систем водоочистки потрібно дотримуватись рекомендацій виробника щодо його монтажу і кріплень, а також рекомендується забезпечити монтажну відстань не менше 0,5 м зі всіх сторін для доступу до обладнання під час експлуатації і подальшого сервісного обслуговування. Окрім того, конструкції на яких розміщується устаткування мають витримувати його вагу, в т.ч. слід враховувати вагу води, якщо фільтр наповнений.

2. Під’єднання трубопроводів до фільтрів водоочистки і супутнього обладнання, монтаж запірної арматури автоматичних клапанів.

При монтажі фільтрів водоочистки слід враховувати пропускну здатність трубопроводів, запірної арматури, засобів автоматизації. Вона має забезпечувати всі необхідні потоки фільтрації, а також необхідний потік води під час всіх сервісних режимів: промивки, регенерації тощо. Ще варто розраховувати матеріал трубопроводів та тип їх з’єднань, особливо при використанні для регенерацій чи дозування активних реагентів, які можуть пошкоджувати місця з’єднань трубопроводів, сам матеріал трубопроводів або резинові ущільнення.

монтаж фільтру трубами ПВХ

Зазвичай фахівцями Aqua Technical Systems монтаж фільтрів водоочистки здійснюється трубопроводами із ПВХ (клейове з’єднання), поліпропілену (з’єднання труб пайкою), поліетилену, міді, нержавіючої сталі (з’єднання на прес). Матеріал труб залежить від характеру поставленої задачі.

3. Монтаж електричної частини.

Монтаж електричної частини включає розведення і підключення кабелів електроживлення до обладнання, сигнальних кабелів до приймачів сигналу і давачів, монтаж розеток, за необхідності – освітлення. Також слід звернути увагу на наявність засобів електричного захисту і провести монтаж у разі їх відсутності.

В більшості системи водоочистки і фільтри для води не потребують великої підведеної електричної потужності. Основними споживачами електроенергії в подібних системах є насосне обладнання.

Пуско-налагоджувальні роботи

Перед пуско-налагоджувальними роботами потрібно, щоб були завершені всі монтажні роботи:

 

 • Підведені необхідні трубопроводи і загерметизовані всі напірні з’єднання.
 • Присутня подача електроживлення із засобами електричного захисту.
 • Можливість подачі води із фільтрів в дренаж (каналізацію).
 • Присутній тиск в трубопроводі подачі або можливість пуску насосів із групою автоматики для створення необхідного тиску в подаючому трубопроводі.
 • Подача підготовленої води до споживача.

 

Самі пуско-налагоджувальні роботи спрямовані на введення водопідготовки в експлуатацію із потрібними характеристиками і розподілені на етапи:

 1. Інсталяція всіх розхідних матеріалів і заповнення необхідними реагентами систем (наприклад змінні УФ-лампи, картриджі, таблетована сіль, реагенти для дозування тощо).
  Також при пуско-налагоджувальних роботах проводиться інсталяція мембранних елементів і засипаються фільтроматеріалами засипні фільтри.
 2. Програмування і тестування роботи без подачі води, якщо це допускається для даного обладнання.
 3. Подача води в обладнання, розповітрювання і перевірка герметичності з’єднань.
 4. Тестування роботи обладнання на всіх режимах, тестування всіх груп автоматизації, в тому числі спрацьовування аварійних сигналів і відпрацьовування аварійних ситуацій.
 5. Налаштування робочого режиму, доз реагентів, остаточне налаштування робочої програми із врахуванням потреб Замовника.
 6. Проведення тестів якості підготовленої води.
 7. Здача системи підготовки води в експлуатацію.

 

Дуже часто пуско-налагоджувальні роботи ще включають проведення навчання обслуговуючого персоналу і формування журналів роботи для контролю і збору статистики роботи обладнання за основними показниками.

Замовити монтаж фільтру +380638484418

ЗАМОВИТИ