Водопідготовка - інженерні рішення +38(063)308-71-20, +38(063)84-84-418

water_treatment@ukr.net

Львів, вул.Стороженка 32

21 Жовтень 2019

Comments:

Off
 Жовтень 21, 2019
 Off
водоочистка для промисловості і виробництв

Як вибрати водоочистку для виробництва

Особливості формування технічного завдання з очистки води

Мета підготовки води для виробництв – очищення води від забрудників хімічного чи мікробіологічного походження. Якщо в побуті можна використовувати відносно прості установки і системи очистки води, то для виробництв частіше застосовують специфічне устаткування і автоматизацію процесів.

Інженери виробництв мають перелік вимог що стосуються виробничого обладнання які також застосовуються до водоочисного обладнання:

 • Надійність
 • Ремонтопридатність
 • Сервісна підтримка в регіоні
 • Точність обладнання в досягненні потрібної якості очистки води

Способів і устаткування для досягнення цього є багато, але вибір залежить від характеру виробничого процесу. І саме у виборі обладнання і реалізації системи підготовки води значна роль залежить від інженерів виробництв, які формують технічне завдання для розрахунку обладнання.

Як сформувати технічне завдання для підбору водопідготовки?

 1. Джерело водопостачання

Слід визначитись із доступними джерелами води, якістю води з них і кількістю води.
Необхідно зробити аналіз води, визначити скільки можна отримати води із джерела водозабору в годину/добу і чи це залежить від пори року, наприклад у випадку водозабору з річок, або якщо із сезоном понижується рівень води в свердловині. Також варто взяти до уваги характеристики наявних насосів в точці водозабору.

 1. Кількість необхідної води

Потрібно розрахувати потреби виробництва в кількості води в годину і на добу, а також чи технологічний процес є періодичним в часі, чи неперервний 24 години на добу.

 1. Вимоги до очищеної води

Необхідно знати для чого буде використовуватись вода, яка якість води потрібна для технологічного процесу по фізико-хімічному і мікробіологічному складу, а також чи ця вода буде контактувати із харчовими продуктами або тарою для харчових продуктів. Певні виробництва де вода є основним продуктом або вода входить в склад харчового продукту можуть мати свої особливі вимоги щодо якості води, які мають бути зазначені. А також важливо вказати чи підготовлена вода буде використовуватись для напоювання тварин, або приготування кормів для тварин.

 1. Місце розташування водоочисного обладнання

Не менш важливим фактором є місце розташування обладнання.
Водоочисне обладнання однозначно потрібно розміщувати в приміщеннях, які за класом безпеки відповідають характеру виробництва, з дотриманням температурного режиму +5…+45 0С цілодобово без безпосереднього впливу вологи.

Опитувальний лист з повним переліком даних для формування технічного завдання можна завантажити тут

 

Водоочистка для виробництва. Варіанти

 • Водоочистка для котельні (ХВО)
  фільтри для котельні

  Для водогрійних котелень показник твердості вхідної води має бути до 0,5 мг-екв/л, якщо іншого не зазначено в технічній документації на котел. Найчастіше для цього використовують установки пом’якшення води.
  Для парових котелень показник твердості вхідної води має бути до 0,05 мг-екв/л. Тут може застосовуватись так само пом’якшення води, але двостадійне (послідовно підключені два пом’якшувача води). Однак, для більшості сучасних парових котлів вимоги щодо якості води є жорсткішими, тому для ХВО котельні встановлюють системи на основі промислового зворотнього осмосу.
  Використання зворотнього осмосу в ХВО котелень дозволяє:

  • зменшити кількість продувок парових котлів 
  • збільшити строк експлуатації котельного обладнання
  • економити на паливі

  Також в ХВО котелень використовуються мішечні і самопромивні механічні фільтри та установки дозування реагентів для контролю рівня рН води і інгібірування корозійних процесів.

 

 

 • Водоочистка для фармацевтики
  Фармацевтична промисловість має ще більш високі вимоги до якості води як по фізико-хімічному складу, так і по мікробіологічному. Досить часто окрім механічної фільтрації, пом’якшення чи знезалізнення, установок зворотнього осмосу, використовуються методи доочистки:
  глибоке знесолення фільтрами на основі іонообмінних фільтроматеріалів (катіоніти і аніоніти) з регенерацією кислотами і лугами
  переробка води зворотнім осмосом в дві стадії послідовно
  електродеіонізація
  використання високоселективних специфічних мембран
  дозування реагентів, в залежності від потреб виробництва
  системи ультрафіолетової стерилізації.

 

 • Водоочистка для тваринництва
  Більшість ферм має водозабір із свердловин і якість води в них переважно потребує попередньої підготовки, оскільки вимоги до води для напоювання тварин і приготування кормів є хоч і не такими жорсткими, як для споживання людини, але все одно досить високими.
  Для прикладу, різниця в нормах води для свиноферм із питною водою для споживання людиною приблизно в 2 рази. Тобто по фізико-хімічному складу має бути відсутність:

   токсичних речовин
  мікробіологічного забруднення
  високі норми по мінеральному складу тощо.
  Тому зазвичай для тваринництва використовується та сама механічна фільтрація води, установки знезалізнення і видалення марганцю, стерилізація води установками дозування реагентів (пероксидів), установки зворотнього осмосу.
  Досить часто використовують установки дозування органічних кислот, що понижують рН води для запобігання поширенню мікробіологічного забруднення.

 

 

 • Автомобільні мийки
  Підготовка води для автомобільних мийок самообслуговування використовується для кращого розведення миючих засобів, їх економічного використання, кращої якості миття автомобілів, відсутності плям і розводів. Для цього використовують механічну фільтрацію, установки пом’якшення, системи зворотнього осмосу та дозування реагентів, зокрема миючих засобів.

При наявності вже є інстальованого обладнання підготовки води на виробництві можемо провести  його ремонт чи  переобладнання або використати для вирішення поточних завдань виробництва.


Допомогти в формуванні техзавдання / замовити виїзд і консультацію за тел 0638484418

 

Comments are closed.