Водопідготовка - інженерні рішення +38(063)308-71-20, +38(063)84-84-418

water_treatment@ukr.net

Львів, вул.Стороженка 32

16 Лютий 2021
 Лютий 16, 2021
сіль в таблетці

Сіль у формі таблеток широко використовується в системах водопідготовки для регенерації фільтрів пом’якшення і фільтрів комплексної очистки (пом’якшення і знезалізнення).
Процес відновлення зображується рівнянням:

CaR2 + 2NaCl = 2NaR + CaCl2.

MgR2 + 2NaCl = 2NaR + MgCl2.

 де R – катіоніт з приєднаними іонами кальцію і натрію до регенерації.

Порядок регенерації фільтра

Перед проведенням процесу регенерації потрібно завантажити сіль у солерозчинну  ємність або бак. Після розчинення солі отриманий розчин подається в корпус фільтра де контактує з фільтроматеріалом. В робочий режим фільтр повертається після промивання фільтроматеріалу від залишків сольового розчину вхідною водою.

  1. Приготування сольового розчину
  2. Регенерація фільтроматеріалу
  3. Промивка фільтроматеріалу

Рекомендовано розраховувати проведення регенерації фільтра на час коли не буде споживання води, щоб сольовий розчин не потрапив у вихідну воду. Іншим рішенням є додаткове встановлення запірного клапана  для автоматичного перекривання вихідного потоку під час проведення регенерації.

Яка різниця між сіллю в формі таблетки і звичайною кухонною?

Хімічний склад в них однаковий, відрізняються вони лише формою. Отже, чи є так важливо яку сіль засипати в сольовий бак якщо це одна речовина? Виявляється, – є.

Для регенерації використовується розчин солі з концентрацією не менше 120 г/л. І для рівномірного розчинення солі і утворення розчину такої концентрації краще підійде таблетована сіль, оскільки площа поверхні розподілу фаз таблетованої солі є більшою, відповідно вода зможе розчинити більшу кількість солі за одиницю часу в порівнянні з насипною сіллю. А для отримання розчину відповідної концентрації з насипної солі потрібно докладати додаткових зусиль для рівномірного перемішування солі з водою для того, щоб насипна сіль не злипалась в одну велику соляну брилу при розчиненні.

Особливості використання
КУХОННОЇ СОЛІ ТАБЛЕТОВАНОЇ СОЛІ
Часто буває дешевшою ніж таблетована сіль, особливо при замовленні великої кількості Не потребує перемішування при розчиненні
Потребує перемішування при розчиненні Зручна форма фасовки у мішки 10 і 25 кг
Може спричинити вихід з ладу сольової системи Не спричинює забивання сольової системи фільтру

 

Та найважливішою відмінністю між двома формами солі є механічний вплив на сольову систему фільтра.  При використанні насипної солі досить часто є ризик забивання солезабірної системи дрібними частками солі. Що неодноразово підтверджувалось інженерами AquaTechnicalSystems при проведенні сервісу і ремонтних робіт фільтрів.

Звичайно, в мережі є достатньо експериментів з контрольованим розчиненням насипної солі . Є ентузіасти що фасують розсипну сіль в сітчасті мішечки які занурюють в сольовий бак. Але це можливо здійснювати лише в побуті бо для промислового використання такий метод не актуальний.

Таблетовану сіль з доставкою у Львові можна замовити тут а діагностику фільтру і сольової системи можна замовити тут.

Comments are closed.